Projektové řízení dle IPMA pro přípravu na stupně D, C a B

28. 12. 2014 -

Projektové řízení dle IPMA pro přípravu na stupně D, C a B

Kurz je akdreditován u Společnosti pro projektové řízení, o.s.

Úvodní informace

CO JE TO PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ
Projektové řízení (angl. termín Project Management) představuje způsob rozplánování a realizaci složitých, zpravidla jednorázových akcí, které je potřeba uskutečnit v požadovaném termínu s plánovanými náklady tak, aby se dosáhlo stanovených cílů. Stručně můžeme projektové řízení také charakterizovat jako účinné a efektivní dosahování významných změn.

Kurz si klade za cíl seznámit své účastníky se všemi aspekty projektového řízení, které jsou požadovány pro vykonání zkoušky dle IPMA pro stupeň D (Certifikovaný projektový praktikant), pro stupeň C (Certifikovaný projektový manažer) a B (Certifikovaný senior manažer).

Obsah přípravného kurzu stupně D a C ke stažení ZDE

Obsah přípravného kurzu stupně B ke stažení ZDE

36 hodin, 6 dní (stupeň D a C)

45 hodin, asi 8 dní (stupeň B)

Výstup kurzu

Osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu u Společnosti pro projektové řízení, o. s. (Certifikační orgán)

Termín kurzu

Kurz je zařazen v archívu, v současné době nejsou vypisovány aktuální termíny.

Školení probíhá vždy od 9 do 16 hodin (vč. hodinové pauzy na oběd).

Kurz je určen pro studijní skupinu 9 - 14 účastníků.

Dle individuální domluvy lze zrealizovat kurzy projektového řízení na míru pro vybranou skupinu účastníků.

36 hodin (stupeň D a C) 12 500,- vč. DPH

Studenti VŠ (15 % sleva)

45 hodin (stupeň B) 19 500,- vč. DPH

Místo konání

Mendelova univerzita v Brně, Institut celoživotního vzdělávání, Budova E, Zemědělská 5, 613 00 BRNO

Bonusy

Účastníci obdrží v ceně kurzovného dvě publikace:

• Doležel, Máchal, Lacko a kol., Projektový management podle IPMA, Praha, Grada Publishing, a.s.,2. vydání.
  • Pitaš a kol., Národní standard kompetencí projektového řízení verze 3.2 ,Brno, VUT v Brně ve spolupráci se SPŘ, o.s., 2012

Doporučená literatura

Doležel, Máchal, Lacko a kol., Projektový management podle IPMA, Praha, Grada Publishing, a.s.,2. vydání. IPMA, ICB IPMA Competence Baseline 3.0, International project management association, 2006 Pitaš a kol., Národní standard kompetencí projektového řízení verze 3.2 ,Brno, VUT v Brně ve spolupráci se SPŘ, o.s., 2012

Informace o certifikačním procesu

Naleznete na stránkách certifikačního orgánu Společnosti pro projektové řízení, o. s.:

Odborný garant kurzu

doc. Ing. Pavel Máchal, CSc., prof.h.c.

Certifikovaný projektový senior manažer (IPMA Level B®, Certified Senior Project Manager)

pavel.machal@mendelu.cz

Organizace kurzu

Ing. Šárka Moravcová