Kariérní poradenství na středních školách

1. 6. 2017 -

Kurz je akreditován v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Je určen zejména zájemcům z řad výchovných poradců středních škol, otevřen je však též širší nejen pedagogické veřejnosti.

Cílem kurzu je poskytnutí relevantních informací učitelům středních škol z oblasti kariérního poradenství. Účastníci kurzu získávají užitečné znalosti, dovednosti a konkrétní praktické nástroje využitelné v praxi pedagoga střední školy. Účastníkům jsou představeny nové trendy v oblasti práce se skupinami žáků se specifickými vzdělávacími potřebami, využití standardizovaných diagnostických nástrojů, využití koučování jako metody k rozvoji osobního potenciálu žáků středních škol. Důraz je kladen zejména na posílení praktických kompetencí účastníků; ať již za využití sebezkušenosti a tréninku při prezenční výuce, či možností konzultovat práci ve vlastním profesním prostředí s lektory kurzu.

Kurz je tvořen čtyřmi výukovými bloky, které zahrnují následující témata

1. blok - kariérní poradenství

• Identifikace potřeb žáků SŠ v oblasti volby profesní dráhy
  • Orientace žáků SŠ na trhu práce
  • Specifické skupiny žáků SŠ z hlediska kariérního poradenství (nadaní žáci, žáci ohrožení sociálním prostředím, žáci různým způsobem hendikepovaní)
  • Rozvoj praktických dovedností potřebných pro získání povolání (psaní životopisu, motivační dopis, účast na výběrovém řízení)

2. blok - metody kariérního poradenství

• Možnosti využití metod kariérního poradenství pedagogickými pracovníky středních škol, nestandardizované metody (rozhovor, SWOT analýza, metody rozhodování)
  • Práce s metodou Dotazník volby povolání
  • Práce s metodou Test profesních zájmů

3. blok - kariérní koučink

• Princip využití koučinku při kariérním poradenství
  • Rozvoj obecných kompetencí koučování (vedení rozhovoru, kladení otázek, poskytování zpětné vazby)
  • Specifické oblasti kariérního koučinku (směřování žáků střední škol k identifikaci vlastního potenciálu, směřování žáků k vytvoření představ o vlastní profesní dráze, vytváření profesních cílů a plánů k jejich dosažení)

4. blok - individuální konzultace

• Rozvoj praktických kompetencí pedagogů v oblasti kariérního poradenství, využití diagnostických nástrojů a metod kariérního koučinku.

Délka a organizace kurzu

Celková dotace 61 hodin je rozdělena následujícím způsobem:

56 hodin přímé výuky v 7 setkáních po 8 vyučovacích hodinách + 5 hodin samostatná práce pod supervizí

Studijní skupina

10 - 12 účastníků

Pátek 3. listopadu 12:30 - 19:00

Sobota 4. listopadu 9:00  - 15:00

Pátek 10. listopadu 12:30 - 19:45

Sobota 11. listopadu 9:00 - 15:30

Pátek 24. listopadu 12:30 - 19:00

Sobota 25. listopadu 9:00 - 15:30

Pátek 8. prosince 12:30 - 19:00

Podmínkou ukončení kurzu je účast na výuce v rozsahu minimálně 80 %, absolvování individuální konzultace k používání diagnostických metod kariérního poradenství.

Cena celého kurzu je 3600 Kč. Kurz je osvobozen od DPH.

Účastníci kurzu obdrží studijní příručku Kariérní poradenství na středních školách a podkladové materiály k realizaci probíraných technik ve vlastní praxi. Absolventi celého kurzu obdrží Certifikát o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu.

Přihlašovací formulář

Osobní údaje

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Fakturační údaje